ЧИ ВМІЄТЕ ВИ ПРАВИЛЬНО МИТИ СВОЄ ВОЛОССЯ?

чи вмієте ви правильно мити своє волосся

Безпосередньо перед миттям волосся треба розчесати. Завдяки розчісуванню ви відокремите від шкіри голови лусочки відмерлих клітин і полегшите завдання шампуню. Таким чином, ефективність миття зросте. Температура води не має бути високою. Оптимальна температура 37 градусів. При такій температурі купають грудних дітей. Занадто гаряча вода збільшує діяльність сальних залоз, які продовжуватимуть працювати в посиленому режимі і після миття.

 

Більшість людей вважають за краще мити голову, як і тіло під душем. Але жорстка вода псує волосся і шкіру, оскільки солі кальцію, магнію і заліза, що містяться в ній чинять на них несприятливу дію. Тому часте, щоденне або через день, миття небезпечне не лише негативною дією шампуню на волосся і шкіру голови, але і безпосередньо систематичною дією жорсткої води. Ідеальним варіантом було б миття дощовою водою, якщо Ви живете в екологічно сприятливому місці, або дистильованою водою. Менш витратним варіантом стане пом'якшення водопровідної води. На 5 літрів знадобиться 2-3 ложки соди. Не варто застосовувати більш високу концентрацію соди, оскільки це шкідливо для волосся. Інший спосіб – прокип'ятити воду впродовж 60 хвилин.

 

Миття голови під душем зазвичай поєднується з миттям усього тіла. Залежно від ваших переваг, можна вимити голову перед іншим миттям або після. Але у будь-якому випадку це має бути окремий етап. Перед тим, як йти у ванну приготуйте собі воду для ополіскування на основі оцту або лимону. Готовий розчин або концентрат для подальшого розбавлення має бути під рукою. Ним слід скористатися відразу після миття голови. До того, як Ви почнете мити голову або після того, як голова вимита і залишки миючого засобу видалені, налаштуйте душ так, щоб вода не потрапляла більше на волосся. Чим менше жорстка водопровідна вода контактуватиме з волоссям – тим краще. Після цього можна продовжувати миття. Довге волосся однозначно краще мити у кінці, оскільки досить важко не мочити його водою в процесі миття тіла.

 

Волосся слід мити круговими рухами, дуже обережно подушечками пальців намагаючись не дряпати шкіру голови нігтями. Навіть незначна подряпина дає можливість бактеріям потрапити в організм і викликати різні захворювання. Шампунь потрібно спінювати не на голові, а на руках. Розітріть потрібну кількість шампуню в долонях або розведіть в невеликій кількості води, щоб зручніше було наносити його на волосся. Помалу додаючи воду, м'якими рухами кінчиків пальців, рівномірно розподіліть шампунь згори вниз (не давіть на шкіру голови і не тріть волосся).

 

Потрібно ретельно обполоснути голову. Ознакою того, що волосся добре вимите, є «скрип» волосся. «Скрипіти» волосся повинне на усіх ділянках голови, а не місцями. Шампунь змивається довго. Як мінімум у три рази довше, ніж відбувається миття. Не шкодуйте на це часу.

 

Ні в якому випадку не поєднуйте миття голови з прийняттям ванни. Неможливо добре обполоснути голову безпосередньо у ванні. Скористайтеся душем. Вода обов'язково має бути проточною.

 

Дуже не бажаним є миття голови увечері. Особливо перед сном. В цьому випадку багато хто лягає спати з недосушеним волоссям. На ранок стан волосся вимагає коригування частенько із застосуванням засобу для укладання і фену. Як правило, мити на ніч голову доводиться володарям схильного до жирності волосся «привченого» до частого миття. За ніч від тертя об подушку сальність шкіри голови буде вже досить високою, і до середини дня, у тих, хто миє волосся кожен день, волосся виглядатиме брудним.

 

Якщо ви помили волосся жорсткою водою його бажано ополоснути кислим розчином для звільнення від залишків кальцію. Ополіскувати можна слабким оцтовим розчином (1-2 чайних ложки на літр води). Якщо волосся добре утримує запах, особливо до цього схильне жирне волосся, або шкіра голови негативно реагує на оцет, тому можна скористатися лимоном. Розріжте його навпіл і вичавіть з однієї частини через марлю сік у склянку, наповнену теплою водою. Отриману суміш розведіть в літрі не жорсткої води і обполосніть голову. Довге волосся перед полосканням слід витиснути. Для дуже короткого волосся до 2 см, досить половини вказаної кількості інгредієнтів і води. Після сушки, ваше волосся набуде живого блиску, і від нього віятиме свіжістю. Бажано ополіскувати водою з температурою приблизно 22 градуси, це допоможе ще краще «стиснути» розкриті в процесі миття лусочки волосся. Хоча іноді, ополіскування прохолодною водою може зробити волосся жорстким, в цьому випадку воду слід підігріти до 37 градусів Цельсія.

 

Для ополіскування сухого волосся рекомендують також скористатися водою з додаванням кореня лісового просвирняка (алтея) (2 столових ложки подрібненого кореня залити 1 літром окропу і залишити на 2 години під кришкою) чи липового цвіту (2 столових ложки залити 1 літром окропу і настоювати 20 хвилин).

 

Жирне волосся рекомендують ополіскувати водою з додаванням настою суміші лікарських трав - хвоща, м'яти перцевої, кори дуба (по 2 столових ложки кожного на 1 літр води). Для світлого волосся - хвощ, ромашка, бруньки хмелю в тих же пропорціях.

 

Речовини, що містяться в таких відварах і сумішах, сприяють збільшенню пружності і еластичності волосся. Маючи в'яжучі і дубильні властивості, склеюють і стягують внутрішні перегородки і зовнішні лусочки волосини, завдяки чому і досягається такий ефект.

 

Після ополіскування потрібно знову витиснути волосся і промокнути його бавовняним рушником, який добре вбирає вологу і найменш травматичний для волосся. Витирати волосся не можна. Бажано щоб волосся сохнуло природним чином. Якщо необхідно просушити його феном, то використайте лагідний режим і тримайте фен чимдалі від волосся. При сушінні волосся на сонці, бажано накрити його рушником.

16 СПОСОБІВ ЗРОБИТИ ВАШУ ЗАЧІСКУ ПИШНОЮ

Спосіб 1. Спеціальні засоби. Продукти харчування, до складу яких входять кератин, кераміди чи пантенол — незамінна допомога для тонкого і ослабленого волосся. Вкриваючи кожен волосок тоненькою плівкою, вони роблять зачіску пишною.

 

Спосіб 2. Змініть переділ у волоссі. Якщо протягом тривалого часового періоду ви робите пробір в одному й тому ж місці, волосся звикає до нього і лягає плоско на цій ділянці голови. Розділіть волосся на пробір з іншого боку і побачите яким пишним воно стане біля корінців.

 

Спосіб 3. Шампунь-пілінг. Якщо раз на тиждень виконувати спеціальний пілінг для волосся, тоді тонке волосся стане більш легким та пишним. Одночасно волосся звільнюється від залишків засобів для догляду за волоссям і укладки.

 

Спосіб 4. Легке підсушування. Засіб для укладки не можна наносити на мокре волосся - це вдвічі зменшує його ефект. Спочатку трохи підсушіть волосся феном, спрямовуючи потік повітря у різні сторони, потім потрібно втерти у волосся піну для об'єму. Після цього використовуйте фен як зазвичай.

 

Спосіб 5. Правило поміркованості. Намагайтеся як можна рідше користуватися перукарськими засобами, що створені за принципом «два в одному». Речовини, які входять до їхнього складу, після багаторазового застосування починають осідати на волоссі, від чого воно починає розпадатися на окремі пасма і робитися важким.

 

Спосіб 6. Легкий спрей. Віск, гель або бальзам не підходять для тонкого волосся, бо призводять до зворотнього ефекту. Як тільки ви з'явитеся на вулиці, волосся стане тьмяним, важким, втратить свою форму. Під час обробки волосся феном окремі пасма покрийте спреєм для збільшення об'єму.

 

Спосіб 7. Нанесення спрею. Якщо ваше волосся довге або середньої довжини, то не слід наносити спрей згори. Трохи нахиліть голову і покривайте волосся спреєм знизу догори — волосся матиме кращу фіксацію.

 

Спосіб 8. Щоденне миття волосся. Рідке волосся швидко робиться жирним, тому його слід мити щоденно. На рідкому і тонкому волоссі бруд та сальні виділення шкіри стають помітними уже через день. Шампунь для збільшення об'єму поверне тонкому і ослабленому волоссю міцність та об'єм.

 

Спосіб 9. Жодного навантаження. Засоби для лікування зазвичай надто складні за своїм вмістом і не підходять для рідкого, тонкого волосся — вони помітно обтяжують його. Спеціальні ультра-легкі засоби для збільшення об'єму волосся наповнять його силою, не створюючи надмірного навантаження.

 

Спосіб 10. Світлі пасма. Завдяки колоруванню поверхня волосся робиться менш гладкою і волосся перестає розсипатися та стає більш слухняним, створюючи ілюзію особливої пишності.

 

Спосіб 11. Відновлення. Протягом дня волосся можна зволожити з допомогою пульверизатора, нанести меленьку порцію легкого крему чи піни для укладки і дати можливість волоссю самостійно підсохнути.

 

Спосіб 12. Зав'язуємо хвіст. Довге гладке волосся на ніч можна зав'язати в тугий "кінський хвіст", розмістивши його якомога вище, — тоді наступного ранку ваше волосся буде значно пишнішим.

 

Спосіб 13. Використовуємо дифузор. Тепле повітря, що виходить через велику кількість дрібних отворів дифузора, підсушує волосся біля самих коренів. Будьте здорові та красиві!

 

Спосіб 14. Легке охолодження. Після обробки волосся феном необхідно дочекатися доки воно охолоне і лише після цього розпочинати укладку. Тоді волосся буде залишатися пишним і зачіска не втратить своєї форми.

 

Спосіб 15. Бігуді. Довге волосся підсушіть феном так, щоб воно було достатньо сухим. Потім нанесіть спрей-фіксатор і після цього накрутіть волосся на крупні бігуді, розміщуючи їх на деякій відстані одне від одного. Трохи підсушіть феном і дайте волоссю охолонути.

 

Спосіб 16. Опора. Вкорочені опорні волосини дозволяють позбавленому пружності волоссю, підстриженому до підборіддя, краще триматися і виглядати більш пишним.

КЕРАТИНУВАННЯ — МІЦНІСТЬ І БЛИСК ВАШОГО ВОЛОССЯ

Кератинування волосся відновлює внутрішню структуру пошкодженого волосся на 80%, інтенсивно зволожує і наповнює волосся життєво важливими кератиновими протеїнами, які складають основу волосся! Волосся миттєво стає еластичним і блискучим. Кератинування волосся рекомендується: для відновлення структури сильно пошкодженого волосся; для оздоровлення фарбованого і хімічно обробленого волосся; для волосся, пошкодженого сонцем і термічним впливом; для посилення і зволоження сухого і тонкого волосся; для додаткового блиску і збереження яскравості кольору фарбованого волосся; для попередження старіння волосся і захисту від зовнішніх впливів при втраті об’єму волосся і в профілактичних цілях.

 

Що таке керапластика волосся? Керапластика волосся – це 4-ступінчаста процедура насичення волосся кератином, що дозволяє заповнити нестачу власних білків. Проводиться строго в салоні краси. Під час керапластики волосся використовуються професійні продукти – ампульних концентрат Keratriplex Treatment і маска Keratin Intensive Treatment. Ексклюзивний комплекс Kera Тriplex заповнює брак важливих елементів у структурі волосся і запобігає подальшу втрату. Одержуваний з вовни новозеландських овець, Kera Тriplex повністю ідентичний до білків людського волосся. Вовна проходить складну багатоступеневу обробку і перетворюється в наймогутніший на сьогоднішній день білковий комплекс з максимальними відновлюючими властивостями.

 

Ексклюзивна кератинова суміш Kera Тriplex є «хребтом» для стрижня волосся. Білок кератину – життєво необхідний елемент для здорового і сильного волосся. Ексклюзивний KeraTriplex є тільки в колекції Awapuhi від Paul Mitchell – зараз це єдиний доступний комплекс, фактично ідентичний кератину, що міститься в людському волоссі.

 

Kera Тriplex має таку молекулярну вагу, яка забезпечує глибоке проникнення активних речовин в кортекс волосини і ефективне відновлення зруйнованих пептидних зв’язків. Паралельно Kera Тriplex запечатує кутикулу волосини і надійно зберігає поживні речовини всередині волосся, волосся миттєво стає більш еластичними і блискучими!

 

Екстракт рослини Авапуі, або дикого імбиру є невід’ємними зоряним компонентом косметики PAUL MITCHEL, контролюючим гідробаланс волосся. Квітка Авапуі, що росте тільки на Гаваях, має унікальні зволожуючі властивості, котрі принесли їй світову популярність.

 

З віком, під дією внутрішніх і зовнішніх факторів, структура волосся змінюється не в кращий бік. Молекули кератину, які становлять його основу, стискуються, через що спостерігається витончення волосся. Крім того, пасма стають більш крихкими, втрачають еластичність, починають ламатися. Насичення білками ззовні дозволяє усунути всі подібні симптоми – відновити структуру волосся, поліпшити їх якість, надати волоссю еластичність, блиск, додатковий об’єм, пружність і силу, а також запобігти втрату білків.

 

Як проводиться процедура керапластики волосся:

 

I етап: очищення за допомогою шампуню Awapuhi Moisturizing Lather Shampoo без вмісту сульфатів.

 

II етап: попасмове нанесення ампульного концентрату Keratriplex Treatment, що представляє собою чистий кератиновий комплекс (кератин, гідролізований кератин, оксидований кератин). Ампула містить дуже високу концентрацію білка кератину, який проникає всередину волосини, відновлює і запечатує ушкоджені ділянки. Для консервації застосовується комплекс природних речовин, безпечних для людського організму які не викликають алергічної реакції.

 

III етап: безпосередньо поверх концентрату наноситься маска Keratin Intensive Treatment. Метою є запечатати кератиновий склад у глибоких шарах волосся, і одночасно зміцнити кортекс, забезпечивши його всіма необхідними білками.

 

IV етап: догляд за верхнім, кутикулярним шаром волосся за допомогою кондиціонера Keratin Cream Rinse. Продукт щільно закриває кератинові лусочки і, завдяки екстракту авапуі, підтримує вологість, збільшує еластичність волосся і вирівнює його поверхню.

 

Як довго тримається ефект? Досить проводити керапластику волосся раз на 4-5 тижнів. Для зручності можна поєднувати процедуру з фарбуванням волосся або стрижкою. Щоб зберегти ефект від керапластики на більш тривалий час, ми рекомендуємо використовувати продукти Awapuhi від Paul Mitchell для домашнього догляду. Зокрема, важливо забезпечити волоссю делікатне очищення засобами без вмісту сульфатів (не вимивають кератин). З стайлінгових продуктів необхідні ті, що містять водорозчинні силікони, не забивають структуру волосся.

 

Скільки часу займає процедура? Від 45 хвилин (коротке волосся) до 1,5 годин (довге волосся).

ОСОБЛИВОСТІ І ПЕРЕВАГИ НАРОЩУВАННЯ ВОЛОССЯ

 

В усі епохи і на всіх континентах довге волосся вважалося еталоном краси. У 2014-му шовковисті хвилі довгого волосся особливо популярні. На показах у столицях моди дефілюють розкішні довгокосі моделі, стилісти творять чудеса із пишних шевелюр, підкреслюючи цим індивідуальність колекцій одягу відомих кутюр’є.

Світові селебрітіс теж не зволікають, буквально за лічені дні відрощують довге волосся замість коротких стрижок. Популярна співачка Ріанна, яка донедавна носила короткі зачіски, у новому кліпі "Can’t Remember To Forget You" з’явилася із довгим кучерявим волоссям. Українська зірка Тіна Кароль після тривалих експериментів із довжиною волосся теж надала перевагу ефектним довгим пасмам волосся природного кольору.

Цього сезону у тренді гладеньке спадаюче волосся, недбалі пасма, різноманітні кучері і об’ємні зачіски. Однак, якщо ви не власниця довгої коси, не засмучуйтесь. Можливості сучасних творців краси — практично безмежні. Усього за декілька годин професійний майстер із нарощування волосся Тріша зробить вашу зачіску стильною, а волосся густим і довгим.

     Переваги нарощування волосся:

 

1. Щоб відростити довге здорове волосся, знадобиться не один рік, безліч усіляких засобів догляду і багато терпіння. Не завжди наше волосся має гарний вигляд, адже часто виникає проблема посіченості волосся. Нарощення вирішує цю проблему за кілька годин.

 

2. Якщо ваше волосся довге, але позбавлене об’єму, нарощування окремих пасм подарує вам пишну гривку.

 

3. Нарощування волосся врятує після хімічної завивки, коли красивих кучерів уже немає і лишились тьмяні, пошкоджені пасма. Щоб вирішити таку проблему, можна просто обрізати волосся і наростити нове. Через певний період природне волосся відросте і ви зможете зняти нарощене.

 

4. Нарощування волосся — альтернатива деяким традиційним перукарським послугам, які шкодять волоссю. Наприклад, замість хімічної завивки, ви можете наростити волосся для об’єму, не зіпсувавши структуру природного.

 

5. Значна перевага нарощування волосся в тому, що вам не доведеться щоранку витрачати багато часу на укладку.

 

6. Нарощування волосся допомагає приховати недоліки невдалої стрижки.

 

 

     Міфи про нарощування волосся:

 

Часто жінки дуже хочуть, але ніяк не наважуються на нарощування волосся через чутки, які не мають ніякого достовірного підґрунтя. Існує міф, що після нарощування стан волосся погіршується. Так, воно може втратити свій первинний вигляд, однак не від нарощення, а від неправильного догляду і тривалого носіння без корекції. В результаті отримуємо надмірне прикореневе заплутування. Неправильне зняття нарощеного волосся теж може зашкодити.

 

Щоб не виникало подібних проблем, варто вчасно робити корекцію і знімати волосся у того ж майстра, у якого робили нарощування. Якщо з вашим волоссям працюватиме дипломований спеціаліст — вам не доведеться ні про що турбуватися.

 

Деякі думають, що це дуже тривала процедура. Однак, повне нарощування залежно від кількості пасм займає всього 2–4,5 години разом із укладкою і стрижкою. А потрібну довжину можна відрощувати роками.

 

Дехто вважає, що нарощене волосся виглядає штучно і неприродно. Це може бути правдою, коли майстер використовує неякісне волосся. Наприклад, якісне слов’янське волосся можна нарощувати декілька разів, що дозволяє ще й значно економити. Вигляд волосся залежить і від майстерності спеціаліста, і від методу нарощення. Гаряче італійське нарощування плоскими, майже непомітними капсулами розміром 3–4 мм забезпечує відмінний результат — плавний перехід і невидиму різницю між нарощеним і власним волоссям.

 

Інноваційна технологія мікронарощування вважається кращим способом штучного подовження волосся. Це дбайливе нарощування, що не завдає шкоди власному і дозволяє наростити волосся навіть на видимих ділянках. Мікронарощування — єдиний спосіб нарощування, що підходить чоловікам.